
Esenciální oleje jsou oleje, které obsahují vysoce koncentrované výtažky z nejrůznějších rostlin. Obsahují nejenom jejich vůni, ale také účinné látky. Už staletí se využívají v medicíně, aromaterapii a také při domácí péči. Musí se ale s nimi zacházet opatrně, zejména kvůli jejich vysoké koncentraci. Pojďme se podívat, jak s nimi zacházet bezpečně a také, kde všude je můžete využít.
Aromaterapie
Aromaterapie je jeden z nejzákladnějších způsobů použití esenciálních olejů. Můžete pár kapek dát do vody v difuzéru a za chvíli se vám vůně uvolní do celého prostoru. Nebo přidejte pár kapek do horké vody a inhalujte páru pod nataženým ručníkem.
Masáže
Esenciální oleje se s oblibou využívají také k masážím. Je třeba je ale vždy rozředit v nosném oleji. To je třeba kokosový nebo jojobový olej. Na jednu lžíci přidejte asi 2-3 kapky. Oleje pak uvolňují svaly, zvláčňují pokožku a pomáhají masírovanému lépe se zrelaxovat.
Koupele
Oleje jsou také ideální pro to, abyste je přidali do koupelí. Pozor, nikdy nekapejte olej přímo do vody – nerozpustí se. Potřebujete něco, v čem ho rozmícháte. Můžete použít třeba lžíci medu, mléko nebo jiný rostlinný olej. Vana obohacená o takový olej působí relaxačně a může vám pomoci třeba s dýcháním.
Sauna
Pokud máte možnost saunování, přidejte si pár kapek esenciálního oleje. Pozor, nikdy ale nekapejte olej přímo na kameny. Můžete je tím poškodit nebo se dokonce popálit. Smíchejte 2 – 5 kapek oleje s litrem vody a poté teprve aroma směs opatrně naběračkou lijte na rozpálené kameny.
Nezapomeňte, že proto, aby bylo používání esenciálních olejů bezpečné a účinné, je třeba vybírat kvalitní oleje. Nejlépe v bio kvalitě. 100% BIO Esenciální vonné oleje BIO KOLEKCE 2 chlorito.cz jsou skvělou volbou. Tato kolekce obsahuje olejíčky nejvyšší kvality, které se hodí pro téměř jakékoliv použití. Najdete tu eukalyptus, levanduli, pomeranč, borovici nebo citrónovou trávu.