
Zhotovit postel za pár korun a v kvalitním řemeslném provedení je možné. Musíte jen znát to správné know how. Mohli bychom si tu ve stručnosti popsat pracovní postup. Začnete nákupem materiálu. Bude zapotřebí celkem dvanáct přepravních palet pro manželské dvojlůžko anebo šest pro jednolůžko. Palety u dvojlůžka sestavíte ve dvou vrstvách tak, že vytvoří čtverec 240 x 240 cm, u jednolůžka pak obdélník 120 x 240 cm. Palety 80 x 120 cm dnes koupíte na Internetu přes bazar – kus za 50 korun, takže vás to bez dopravy vyjde na nějakých 600 Kč. Spojíte je navzájem kovovými vruty, obložíte je dřevěnými palubkami nebo deskami a zvolíte-li povrchovou úpravu dřeva v lazurovacím laku, můžete mít doma postel odhadem do dvou tisíc korun, ovšem v luxusním manželském provedení s nosností přesahující dvě tuny.
Pak už bude zbývat pouze matrace a zde se také dá ušetřit. Samozřejmě, že můžete koupit zdravotní matraci za 11 tisíc korun, pořídit se dá dokonce i za 50 tisíc korun, ale třeba zjistíte, že je to cena zbytečně nadsazená, a že takřka totéž můžete mít za pouhý zlomek této částky. Ano, je to tak, matraci si totiž můžete sestavit sami.
Začít lze například deskou molitanu z PUR pěny, kterou položíte do spodní části v tloušťce 10 až 15 cm. Tuhost pěny si zvolíte na základě hmotnosti vašeho těla, někde v rozmezí tuhosti 3 až 5 (tuhost 1 a 2 je určena pro děti). Na PUR pěnu pak položíte cca 5 cm vysokou Visco pěnu neboli paměťovou pěnu, která je velmi měkká a příjemná na dotek. Paměťová se jí říká proto, že si pamatuje několik sekund otisk vašeho bosého chodidla nebo dlaně a teprve pak se vrátí do své původní podoby. Na závěr molitanové desky povléknete ochranným potahem s příměsí aloe vera a máte hotovo. Může se vám pak ještě hodit ochranná vrstva pogumované textilie proti průniku vody při rozlití čaje či jiné tekutiny.